Вакцинація від COVID-19

Дата: 03.02.2022 09:07

Вакцинація від COVID-19 на тижні 30 січня

Статистика вакцинації станом на 1 лютого включно

• В Україні було здійснено понад 30,4 млн щеплень. Принаймні одну дозу вакцини отримали більш ніж 15,37 млн людей, це близько 49,6% дорослого населення. Повністю вакциновано двома дозами близько 47,3% дорослого населення – понад 14,67 млн українців.
  • Бустерну дозу отримали понад 377 тис. українців, додаткову – майже 18 тис.

Moderna забезпечує один із найкращих захистів від COVID-19

• мРНК-вакцину Moderna від COVID-19 використовують у понад 80 країнах світу, зокрема й в Україні. Вона добре захищає від важкого перебігу хвороби, викликаного штамом “Омікрон”.
  • За даними американського дослідження, ефективність мРНК-вакцин проти госпіталізації внаслідок інфікування варіантом "Омікрон", становить 81% протягом 6 місяців після введення двох доз, після 6 місяців знижується до 57% та поновлюється до 90% після бустерної дози.
  • Україна зараз має понад 2 млн доз вакцини Moderna, вона доступна в усіх куточках країни. Запишіться на щеплення від COVID-19, або на бустерну дозу, якщо з часу отримання другої дози вже минуло 6 місяців. Перелік та контакти пунктів та центрів на vaccination.covid19.gov.ua/list.

Доступні в Україні вакцини від COVID-19 пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань

• Доступні в Україні вакцини CoronaVac/Sinovac, Comirnaty/Pfіzer, Moderna та  AstraZeneca пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність.
  • Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації  охорони здоров’я за посиланням  –  https://bit.ly/WHO_C19_vaccines
  • Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази:
    • 1 – введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність
    • 2  – введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію
    • 3  – введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.

Вакцинація дітей від COVID-19

• З початку 2022 року кількість дітей, госпіталізованих із COVID-19 або підозрою на нього, зросла майже в чотири рази.
  • Так станом на 31 січня включно на стаціонарному лікуванні знаходиться 1 995 дітей, захворілих на COVID-19, та 549 дітей із підозрою. Тоді як на 2 січня ці цифри становили 363 захворілих дітей та 322 дітей із підозрою.
  • Як батьки можуть попередити зараження дітей коронавірусом:
  • навчити дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд;
  • навчити дітей кашляти й чхати в серветку або згин ліктя;
  • навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри;
  • хворі діти мають залишатися вдома, не відвідувати дошкільні установи й школи;
  • дітям і батькам слід утримуватися від відвідування місць скупчення людей;
  • вакцинувати від COVID-19 дітей від 12 років;
  • вакцинуватися самим.
  • Нагадаємо, що в Україні дітей від 12 років щеплять від COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
  • За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США на середину жовтня 2021-го, вона на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12-18 років.
  • Для того щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Адреси та контакти центрів та пунктів можна знайти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19.
  • Із собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я.
  • Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна. Для дітей від 14 років згода батьків не потрібна, достатньо їхнього власного бажання вакцинуватися.

Відповіді на звернення громадян щодо вакцинації від COVID-19

• Міністерство охорони здоров’я України підготувало пам’ятку для громадян, у якій зібрало відповіді на найпопулярніші звернення щодо вакцинації від COVID-19 - https://bit.ly/zvernenya_jan_22

Вакцинація від COVID-19 на тижні 30 січня

Статистика вакцинації станом на 1 лютого включно

• Бустерну дозу отримали понад 377 тис. українців, додаткову – майже 18 тис.

Moderna забезпечує один із найкращих захистів від COVID-19

• Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази:

Вакцинація дітей від COVID-19

• Як батьки можуть попередити зараження дітей коронавірусом:
  • навчити дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд;
  • навчити дітей кашляти й чхати в серветку або згин ліктя;